Hvězdárna v Úpici
+420 499 882 289
Menu

42. ročník semináře Člověk ve svém pozemském a kosmickém prostředí

42. ročník semináře Člověk ve svém pozemském a kosmickém prostředí se opět blíží.

Seminář, jehož duchovním otcem a autorem názvu byl dr. Křivský z Ondřejova, se konal každoročně v Úpici, kde sídlí úpická hvězdárna. V posledních letech se místo jeho konání mění po okolí tak, aby jeho účastníci měli možnost poznat nejen krásy vědy, ale i krásy Podkrkonoší. Vystřídali jsme tak zatím Českou Skalici a vodní nádrže Rozkoš s okolím, Orlické hory i pevnostní město Josefov. Letos se bude seminář konat 21. – 23. května (2024) v krásném prostředí Jestřebích hor v útulném penzionu v obci Radvanice, mimochodem s vynikajicí kuchyní (http://www.pensionradvanice.cz/).

Na akci se pravidelně setkávají astronomové, optici, klimatologové, geofyzici, lékaři, biologové, meteorologové, ekologové a odborníci dalších oborů, aby během prezentací, ale hlavně během diskuzí propojili své, mnohdy odlišné obory.

Účastníci a přihlášené referáty (postupně aktualizováno)

Přihlásit se můžete elektronicky tímto formulářem (https://forms.gle/PkTLQfwbxqFCvQcr8), případně můžete vyplnit  textovou přihlášku a zaslat ji elektronicky na adresu belik@obsupice.cz. Případně můžete využít vloženého formuláře. Do Googlu se v případě vyplňování elektronické přihlášky nemusíte přihlašovat, to slouží pouze pro případné uložení nedokončené přihlášky.

Přihlášku zašlete prosím co nejdříve. Prosíme o brzké zaslání vzhledem k potřebě zajistit dostatečnou ubytovací kapacitu.

 

Informace o Penzionu Radvanice: https://www.pensionradvanice.cz/.

Některé sborníky z minulých ročníků jsou publikovány na stránkách České bioklimatologické společnosti (http://www.cbks.cz/). Roky 2020-2022 se seminář kvůli covidu nekonal a rok 2023 je v přípravě.

Další informace získáte na mailu belik@obsupice.cz.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com